O rewolucji, której nie boją się prawdziwi zawodowcy.

W XXI wieku fotografia stałą się wszechobecna. Digitalizacja spowodowała, że jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Czy nadal możemy nazywać ją sztuką? Czy możemy już mówić o odrębnej dziedzinie; fotografii smartfonowej? Na spacerze, w restauracji, na wycieczce – smartfona mamy zawsze przy sobie. Fotografujemy i puszczamy nasze zdjęcia w świat przy pomocy social mediów. Warto zatem podszkolić warsztat  „fotografa smartfonowego”. O tym jak to zrobić dowiecie się z nowej książki Jacka Boneckiego „Jak fotografować smartonem”, która ukazała się 20 maja 2015 roku nakładem wydawnictwa National Geographic.

 W „Jak fotografować smarftonem” Jacek Bonecki, znakomity i ceniony fotograf-artysta podpowiada, jak robić dobre zdjęcia komórką. Podkreśla, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz, nie wystarczy tylko klik Potrzebna jest jeszcze umiejętność patrzenia. I tego uczy w swojej książce, a wszystkie porady ilustruje przykładami własnych fotografii. Oczywiście, wykonanymi smartfonem! Bonecki przekonuje nas, że fotografia smartfonowa jest nie tylko naszą codziennością, ale także rodzajem sztuki – pełnoprawnej dziedziny fotografii, a każdy z nam może być artystą.

Pierwsza część książki zawiera mnóstwo informacji o samym sprzęcie, co pomoże nam wybrać właściwe urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dowiemy się o podstawowych zasadach posługiwania się „smartfonowym aparatem”, jak pracować ze światłem, jak używać wszystkich „tajemniczych” funkcji z menu np. korekta ekspozycji, balans bieli, ustawianie ostrości. Czyli co możemy zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać możliwości swojego urządzenia i wyjść poza ustawienia standardowe.

Gdy już poznamy możliwości naszej komórki przechodzimy do części warsztatowej, w której Jacek Bonecki daje praktyczne wskazówki jak robić portrety, autoportrety, czyli tzw. selfie, jak fotografować architekturę, formę czy robić zdjęcia w ruchu, co bywa przydatne przy fotografowaniu dzieci, czy imprez rodzinnych.

„Zawsze powtarzam, że fotografia jest sztuką patrzenia i rejestrowania obrazu za pomocą narzędzia i nie ważne czy to aparat cyfrowy, analogowy, camera obscura czy wreszcie telefon.. Ta książka jest dla ludzi otwartych, nowoczesnych, którzy podążają za nowinkami, dla tych, którzy chcą robić dobre zdjęcia smartfonem, dla tych, którzy kochają fotografię tak jak ja.” – Jacek Bonecki

KUP KSIĄŻKĘ „JAK FOTOGRAFOWAĆ SMARTFONEM”

Kalendarz na 365 dni nowego 2017 roku

W 2017 roku czeka Was 365 dni pełnych wspaniałych fotografii, które – mam nadzieję – zainspirują do wielu podróży i podejmowania nowych wyzwań.  (więcej…)


dane kontaktowe

 

info@bonecki.com

facebook.com/JacekBoneckiPhotography

instagram.com/jacekbonecki/

 

BONECKI SHOP

W sklepie możesz kupić wszystkie produkty

z mojej autorskiej kolekcji z autografem

i indywidualną dedykacją.

wszelkie prawa zastrzeżone - 2016 - Jacek Bonecki Photography

made by station75.com