05 maja godz. 19.00 spotkanie w Fotoplastikonie Warszawskim

FOTOPLASTIKON-004

Kilka dni temu ruszył ponownie warszawski Fotoplastikon Warszawski, bo remoncie, w nowej odsłonie i z nową misją. Wszyscy entuzjaści tego wyjątkowego na mapie Warszawy miejsca będą mogli teraz korzystać także z zajęć edukacyjnych, które w zacnym gronie z przyjemnością poprowadzę.  Zajęcia ruszają już 5 maja o godz. 19.00. O szczegółach będę informował Was na bieżąco.

 

Fotoplastikon Warszawski działa nieprzerwanie od 115 lat. Służył do oglądania trójwymiarowych zdjęć w czasach, gdy nikt jeszcze nie śnił o grafice komputerowej. W ostatnich tygodniach zyskał nową odsłonę, a wraz z nią dodatkowe pomieszczenia edukacyjne i bogaty program wystawienniczo-kulturalny.

 

W zbiorach Fotoplastikonu Warszawskiego jest ponad 7000 oryginalnych, stereo­skopowych fotografii, w tym kilka kolekcji przedstawiających Warszawę w różnych okresach jej historii.
To unikatowe urządzenie działa nieprzerwanie od 1901 roku w zabytkowej kamienicy Hoserów, w Alejach Jerozolimskich 51. Przez ten czas pozostawał w rękach prywatnych, a w 2008 roku został wzięty pod opiekę Muzeum Powstania Warszawskiego, co zaowocowało jego ożywieniem i zaprezentowaniem szerokiej publiczności unikatowej kolekcji fotografii stereoskopowych. W 2016 roku Muzeum przeprowadziło remont i aranżację nowego pomieszczenia, które daje możliwość rozszerzenia działalności kulturalnej o lekcje muzealne, edukację historyczną, warsztaty i projekty animacyjne.

Zapraszam na stronę fotoplastikonwarszawski.pl.

Kalendarz na 365 dni nowego 2017 roku

W 2017 roku czeka Was 365 dni pełnych wspaniałych fotografii, które – mam nadzieję – zainspirują do wielu podróży i podejmowania nowych wyzwań.  (więcej…)


dane kontaktowe

 

info@bonecki.com

facebook.com/JacekBoneckiPhotography

instagram.com/jacekbonecki/

 

BONECKI SHOP

W sklepie możesz kupić wszystkie produkty

z mojej autorskiej kolekcji z autografem

i indywidualną dedykacją.

wszelkie prawa zastrzeżone - 2016 - Jacek Bonecki Photography

made by station75.com