Moja bajka fotograficzna w projekcie „Artyści Dzieciom”

 

„Artyści dzieciom” to zbiór bajek, które wzruszają, bawią, zaskakują i przenoszą w zaczarowany świat pełen przygód. Swoje bajki napisały gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska, Monika Osiecka, Jacek Bonecki, Stanisław Karpiel Bułecka, Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Robert Kochanek, Piotr Rubik, Anna Cieślak, Renata Przemyk, Agnieszka i Jan Benedek, Halina Mlynkova, Krzysztof Antkowiak i Konrad Jankiewicz, Anna Dereszowska oraz Agustin Egurrola. Książka ukazała się 6 maja 2015 nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Znani i lubiani artyści przygotowali specjalną niespodziankę dla najmłodszych czytelników – zbiór ciepłych bajek, które przeniosą dzieciaki w magiczny świat wyobraźni. Świat, gdzie wszystko może się zdarzyć, marzenia się spełniają, mali bohaterowie przeżywają niezwykłe przygody, a zwierzęta potrafią mówić. Wszystkie historie są zilustrowane kolorowymi rysunkami Anety Dmowskiej. Przy książce „Artyści dzieciom” zarówno dzieci, jak i dorośli będą świetnie się bawić, a czas spędzony na wspólnym czytaniu będzie wyjątkowy.

Krzysztof Antkowiak i Konrad Jankiewicz snują historię o Wiewiórze, Lisie i kurach, które popadły w niewolę. Inspiracją do napisania naszej bajeczki była chęć zwrócenia uwagi na to, że w zmaterializowanym świecie najważniejszą być powinna bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi – przekonują autorzy. Agnieszka i Jan Benedek przybliżają historię chłopca, który nie znosił obowiązków – odrabianie lekcji czy wynoszenie śmieci było dla niego prawdziwą katastrofą. Zakręcona wyobraźnia 10-łatka, świat cybernetycznych bajek Lema i nie tylko, rzeczywistość widziana oczami dziecka i jego nieskrepowany komentarz o świecie – oto inspiracje do naszego opowiadania – zdradzają.

O zaczarowanym aparacie, przez którego obiektyw wszystko wyglądało piękniej i radośniej, opowiada Jacek Bonecki. Jak skończył się królewski bal dla Marysi Praczki zdradza Anna Cieślak. Natomiast o Mrówce Amelce, która marzyła o roli w przedstawieniu „Romeo i Julia”, pisze Anna Dereszowska. Agustin Egurrola napisał bajkę o małym Adasiu, który marzy o byciu tancerzem, Stanisław Karpiel Bułecka o Wojtku i śpiących rycerzach, a Robert Kochanek o zaczarowanych pantofelkach. Małgorzata Kożuchowska opowiada o ozdobach, które szykowały się na choinkę. Pisanie tej bajeczki sprawiło mi ogromną przyjemność, bo tworzyłam ją z myślą o własnym synku. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu jemu i wszystkim dzieciom, które po nią sięgną. Dla zachęty dodam, że umieściłam w niej dużo dialogów, bo pamiętam, że w dzieciństwie takie właśnie bajki lubiłam najbardziej – zdradza autorka. Halina Mlynkowa pisze o ptasim dyrygencie, a swoją bajkę dedykuje: Z całego serca – wszystkim maluchom. Natomiast Monika Osiecka odkrywa, dlaczego śliczna królewna była smutna i samotna.

Bajki są po to, żeby pokazać, że wszystko jest możliwe. Wyobraźnia nie zna granic. Z ograniczeń bierze się czasem coś dobrego, bo trzeba wysilić fantazję i stworzyć własny świat – mówi Renata Przemyk, która przygotowała bajkę o niezwykłych przygodach małej Emilki. Piotr Rubik zaprasza dzieci do Zielonego Lasu, gdzie Helenka wraz z małpką i bobrem szykowali deskorolkę dla konia, natomiast Grażyna Wolska i Cezary Harasimowicz piszą o naburmuszonej Tekli, która nigdy się nie uśmiechała.

KUP KSIĄŻKĘ „ARTYŚCI DZIECIOM”

Kalendarz na 365 dni nowego 2017 roku

W 2017 roku czeka Was 365 dni pełnych wspaniałych fotografii, które – mam nadzieję – zainspirują do wielu podróży i podejmowania nowych wyzwań.  (więcej…)


dane kontaktowe

 

info@bonecki.com

facebook.com/JacekBoneckiPhotography

instagram.com/jacekbonecki/

 

BONECKI SHOP

W sklepie możesz kupić wszystkie produkty

z mojej autorskiej kolekcji z autografem

i indywidualną dedykacją.

wszelkie prawa zastrzeżone - 2016 - Jacek Bonecki Photography

made by station75.com